Vimao

Informacje na każdy temat!

Produkcja płyt kompaktowych

Muzyki chętnie słuchamy w domu, w drodze do pracy, a czasami nawet i podczas jej wykonywania. Włączamy wówczas radio, a praca idzie o wiele sprawniej. W domowym zaciszu jednak chętniej słuchamy muzyki z płyt. Czy ktoś z was zastanawiał się wcześniej nad tym jak powstaje taka płyta? Płyta kompaktowa powstaje w procesie zwanym tłoczeniem. Polega to na nagraniu na krążku z poliwęglanu odpowiedniej ścieżki dźwiękowej.

Tłoczenie jest procesem skomplikowanym i czasochłonnym opłacalnym jedynie przy bardzo dużych nakładach. Choć sama produkcja płyty jest szybka i sprawna, cały mechanizm przygotowawczy może trwać naprawdę długo. Tłoczenie płyt jest zalecane przy dużej ilości egzemplarzy. Świetnie sprawdzi się zwłaszcza przy produkcji płyt z muzyką czy z filmami na dużą skalę. Jeśli jednak poszukujemy optymalnego rozwiązania dla niewielkiej liczby kopii, znacznie lepszym rozwiązaniem jest przekopiowanie informacji z płyty „matki”, na wcześniej wyprodukowane już gotowe do nagrywania płyty CD. Jest to zabieg zadowalający pod względem ekonomicznym oraz jakościowym.

Niegdyś podstawowym nośnikiem danych była płyta kompaktowa. Dziś stosujemy raczej inne rozwiązania, choć wciąż płyty stosowane są na szeroką skalę. Produkcja płyt polega na ich wytłoczeniu z plastycznego materiału, jakim jest poliwęglan. Płyta pomieści pliki muzyczne, tekstowe, graficzne, a nawet filmy i wiele innych.

Dobrym przykładem firmy tłoczącej płyty różnego formatu jest firma EKB. Więcej szczegółów znajdziecie na stronie ekb.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>