Vimao

Informacje na każdy temat!

Pomiar załadunku

Waga samochodowa umożliwia profesjonalny i precyzyjny pomiar pojazdów osobowych oraz ciężarowych. Głównym zadaniem tego typu urządzeń jest sprawdzenie wartości wagowej pojazdu mechanicznego. Jest to kluczowe z uwagi na zapewnienie bezpieczeństwa drogowego nie tylko dla sprawdzanego pojazdu, ale także innych uczestników ruchu drogowego, takich jak pozostali kierujący, ale także piesi, rowerzyści czy motocykliści. Przekroczenie normy przewozowej może doprowadzić do tragicznych w skutkach wypadków. Za każdym razem więc konieczne jest sprawdzenie masy pojazdu, zanim wyruszy on w trasę.

Z tego też względu wagi samochodowe montowane są w zakładach przewożących towary różnej maści. Są to zakłady produkcyjne, ale także i sortownie odpadów. Każda ciężarówka wjeżdżająca na teren sortowni jest poddawana kontroli wagowej. Dzięki temu szybko wyliczana jest wartość załadunku, a więc odpadów, które trafiają do sortowni. Pomiar zajmuje zaledwie kilka sekund, jest dokładny i precyzyjny. Waga samochodowa jest niezbędnym wyposażeniem także składowisk odpadów. Podobnie jak w przypadku sortowni, trafiające tutaj odpady są ważone na wjeździe do obiektu. Takie działanie pozwala na prowadzenie dokładnych statystyk na temat tego ile odpadów trafia w ciągu dnia/tygodnia/miesiąca/roku/lat na składowisko odpadów bądź do sortowni.

Nowoczesne wagi samochodowe gwarantują dokładny pomiar w kilka sekund. Chętnie montowane są modele w podłożu tzw wagi stałe bądź platformowe. Istnieją także wagi o charakterze tymczasowym.

Szczegóły znajdziecie w na następującej stronie waga-samochodowa-w3dni.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>