Vimao

Informacje na każdy temat!

Masaż – sposób na pozbycie się stresu

Masaż można uznać za najlepsze miejsce na relaks w stolicy. Można tutaj spotkać się z wieloma technikami masażu, stosowanymi przez wybitnych specjalistów. Na uwagę zasługuje choćby klasyczny masaż, który w sposób mechaniczny działa na skórę, tkankę podskórną, mięśnie, torebki stawowe i więzadła. Ten rodzaj masażu jest pomocny na układ krążenia, nerwowy, wewnątrzwydzielniczy do narządów wewnętrznych włącznie.

Może być on być stosowany w sposób całościowy, czyli taki gdzie masowane są kończyny dolne i górne, plecy i kark, brzuch i klatka piersiowa lub jedynie częściowy, gdzie masowany jest tylko wybrany przez pacjenta obszar np. same plecy i kark lub nogi. Masaż leczniczy kręgosłupa jest zalecany przede wszystkim osobom, których praca polega w większości na przesiadywaniu za biurkiem. Ciągłe siedzenie nie sprzyja prawidłowemu utrzymaniu postawy. Konieczne są przerwy oraz krótka gimnastyka.

Możemy tutaj skorzystać z masażu aromatycznego. Masaż aromaterapeutyczny jest swoistym połączeniem masażu z przyjemną i skuteczną metodą usuwania dolegliwości przy użyciu naturalnych roślinnych olejków eterycznych. Zazwyczaj jest to masaż całego ciała, choć można go również stosować do wybranych części ciała pacjenta. Do tego rodzaju masażu stosuje się różne mieszaniny olejków rozpuszczone w naturalnych olejkach roślinnych. Odpowiednio dobrane i zastosowane olejki eteryczne wywierają korzystny wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne pacjenta, poprawiają jego nastrój i dodają mu optymizmu.

Więcej informacji na ten temat znajdziecie na stronie www.centrumnature.pl. Znajdują się tam opisy wielu masaży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>