Vimao

Informacje na każdy temat!

Czysta woda w naszych kranach

Woda to element, który umożliwia nam życie. Wodę stosujemy nie tylko do picia czy jedzenia, ale także do mycia, podlewania ogrodu i wielu innych czynności. Do celów spożywczych woda gruntowa musi zostać odpowiednio przygotowana, przede wszystkim pozbawiona zanieczyszczeń. Można to uzyskać na drodze uzdatniania wody, nie eliminuje to jednak wszystkich cząstek. Aby mieć pewność, że my i nasi bliscy spożywamy dobrą, niezanieczyszczoną wodę, warto zastosować filtry oczyszczające, działające głównie na odwróconej osmozie.

Odwrócona osmoza to rewelacyjny sposób filtracji. Proces ten jest niezwykle skuteczny w usuwaniu i redukcji zanieczyszczeń różnego typu. Systemy filtracji działające na zasadzie odwróconej osmozy usuwają z wody bardzo małe cząstki. Otwory w membranie osmotycznej nie przepuszczają większych cząsteczek aniżeli te o wielkości 0.0005 mikrona. Dla porównania warto wspomnieć, że bakterie przeważnie mają rozmiar od 0.2 do 1 mikrona. Nie ma więc szans, aby nasza woda posiadała bakterie. Odwrócona osmoza polega na przepuszczaniu przez wybiórczą membranę jedynie niewielkich cząsteczek, przeciwdziałając jednocześnie przedostawaniu się mikroorganizmów i zanieczyszczeń chemicznych.

Proces uzdatniania wody w stacjach przygotowuje wodę na drodze chemicznej, biologicznej i fizycznej do spożycia. Warto jednak pamiętać, że na długiej drodze produktu mogą wystąpić nowe skażenia. Aby mieć pewność, że woda płynąca z naszych kranów jest czysta, zainwestujmy w systemy odwróconej osmozy.

Więcej informacje na temat sposobów oczyszczania wody znajduje się na stronie www.delta.pomorze.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>